Since 1990

CYFROWE NOŚNIKI VIDEO

W DOWOLNYM WYMIARZE I FORMACIE

Jesteśmy jednym z największych producentów cyfrowych nośników w europie środkowej.

Dlaczego my?

Wszystkie nasze wyroby produkowane są z uwzględnieniem rygorystycznych norm jakościowych z materiałów najwyższej jakości. 

Każdy klient może mieć pewność, że dostosujemy nasz wyrób do jego wymogów a nie odwrotnie. 

Firma nasza była prekursorem wykorzystania technologii LED jako nośnik dgital signage na rynku polskim, dlatego też jesteśmy właścicielem patentów i wzorów użytkowych na wiele rozwiązań technicznych zastosowanych w tej technologii. Nasze wyroby są używane w reklamie, showbiznesie, sporcie w sygnalizacji drogowej, komunikacji publicznej, informacji bankowej i giełdowej, stacjach paliw, dekoracji budynków oraz przemyśle.

Historia

pojawiamy się na rynku – nasz początek to sprzedaż komponentów elektronicznych, zaopatrywanie głównie serwisów elektronicznych i niewielkich producentów urządzeń elektronicznych na terenie całego kraju.

do asortymentu dołączają komponenty automatyki przemysłowej, zaopatrując głównie komórki utrzymania ruchu w polskich zakładach przemysłowych.

rozpoczynamy sprzedaż hurtową komponentów elektronicznych oraz komponentów automatyki przemysłowej.

działamy również w sektorze usług związanych z automatyką przemysłową – integracji linii przemysłowych oraz wytwarzaniu maszyn i urządzeń na indywidualne zamówienie klienta. Główni odbiorcy to nowo powstające w Polsce zakłady sektora przemysłu samochodowego – (TRW, Opel, Fiat Auto Poland ), farmaceutycznego, maszynowego oraz przemysł spożywczy.

rozpoczynamy pracę nad własnymi urządzeniami elektronicznymi oraz produkcję drobnych urządzeń dla taboru tramwajowego. Nasi klienci w tym zakresie to głównie sektor transportu publicznego, a w szczególności transport szynowy.

jako jedyna firma w Polsce podejmujemy się stworzenia krajowego wyrobu w postaci przetwornicy trakcyjnej dla taboru szynowego o mocy 10 KW. To wyjątkowo skomplikowane urządzenie było do tej pory produkowane wyłącznie przez zachodnie firmy Siemens, Adtranz i Alstom.
Projekt zleca Wrocławskie MPK – po roku prób, budowy prototypu i badań wraz z Politechniką Wrocławską i Zakładem Sieci i Zasilania wyrób zostaje oddany do produkcji – do dziś kilkaset sztuk pracuje w polskich tramwajach.

rozpoczynamy współpracę jako krajowy przedstawiciel niemieckiego lidera w zakresie urządzeń bezpieczeństwa maszyn – firmą SSZ, z którą ścisła współpraca trwa do dziś oraz figurujemy również jako jej podwykonawca komponentów sterujących.

trwają pierwsze prace nad systemami informacji pasażerskiej dla pojazdów komunikacji publicznej na zlecenie wrocławskiej firmy remontowej taboru szynowego „Protram”.

rusza produkcja systemów informacji pasażerskiej, głównym i kluczowym elementem są tablice LED, będące wówczasewenementem i bardzo odważnym przedsięwzięciem.

kilkakrotnie zwiększamy produkcję Tablic LED dla komunikacji, zdobywamy przy tym zaufanie nowych klientów, takich jak jedna z największych firm transportowych SINDBAD, Orbis oraz wielu innych kluczowych klientów sektora transportu publicznego. Dziś na terenie całej Europy jeździ ponad 4000 pojazdów zaopatrzonych właśnie w nasze tablice LED.

uzyskujemy CERTYFIKAT JAKOŚCI ISO-9001 w zakresie produkcji, sprzedaży, projektowania i usług.

rozpoczynamy produkcję małych tablic reklamowych oraz tablic do wizualizacji procesów przemysłowych opartych na technologii LED. To kolejny nasz krok milowy w tej technologii, a wiedza i doświadczenie z tego okresu owocuje do dnia dzisiejszego.

jesteśmy firmą, której sektor produkcji technologii LED rozwija się bardzo dynamicznie, zdobywamy wciąż nowe doświadczenia i wiedzę, wytwarzamy kolejne produkty i projektujemy następne urządzenia. Innowacyjne technologie działania owocują w zarejestrowanych patentach i w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które często wyprzedzają konkurencję.

trwają prace nad pełno kolorowym TELEBIMEM rodzimej produkcji – na zamówienie jednej z niemieckich firm eventowych. Prace uwieńczone są sukcesem w drugiej połowie roku i urządzenie zostaje przekazane klientowi. Natychmiast rozpoczynamy działania nad kolejnymi egzemplarzami i drugi z nich trafia w grudniu 2004 roku do Filharmonii Wrocławskiej.

Oba urządzenia pracują do dziś bezawaryjnie i trudno znaleźć na nich ślady upływającego czasu. Ekran na filharmonii staje się wizytówką Wrocławia i naszą dumą, którą chwalimy się do dnia dzisiejszego. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych telebimów w Polsce – co zaznacza się również w prasie technicznej – oraz z całą pewnością pierwszy wyrób krajowy.

następuje dynamiczny wzrost zamówień na nasze urządzenia. LEMI-BIS jest prekursorem tej technologii na rodzimym rynku i tworzy jego fundamenty.

postanawiamy oddzielić dział produkcji urządzeń LED od podstawowej działalności, którą prowadzimy. Od teraz oba filary, czyli sprzedaż komponentów elektronicznych i automatyki przemysłowej, działają niezależnie w ramach struktury naszej firmy.

rozpoczynamy pracę nad stworzeniem lamp ulicznych w technologii LED. Opracowujemy kompletną dokumentację oraz prototypy i rejestrujemy patenty na pierwsze tego typu lampy oświetleniowe, a dystrybucję przekazujemy firmie Alfa. Do dziś zamontowanych jest ponad 1000 sztuk tego typu sprzętu w technologii LED – pierwsze oprawy uliczne Led montowane są w Kaliszu i Krakowie, działają wciąż bez zarzutu. Obecnie dalej zajmujemy się produkcją źródeł światła do oświetlenia ulicznego i w najbliższym czasie będziemy rozwijać również ofertę tych produktów.

na naszym koncie mamy już 250 szt. telebimów LED oddanych do użytku.

wychodząc naprzeciwko zapotrzebowaniom rynku tworzymy laboratorium fotometryczne oraz laboratorium EMC i pomiarów elektrycznych, a szereg nowości i zmian w procesie produkcyjnym i sprzedaży skutkuje wzrostem ilości zamówień oraz jeszcze wyższą kulturą techniczną naszych urządzeń.

Produkujemy szeroki zakres urządzeń przeznaczonych do wizualizacji. Zapewniamy indywidualne rozwiązania dla każdego klienta. Nasze urządzenia są przygotowywane pod spersonalizowane zapotrzebowanie wszystkich odbiorców.

ADRES

LEMI-BIS Sp. z o.o.

ul. Jelczańska 47

55-003 Jeszkowice

ZADZWOŃ

Zapraszamy do kontaktu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania i przesłania oferty handlowej (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. O ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. Poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych iw sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 / WE (RODO)) ”.

3 + 4 =